Renovace laku a světel

Profesionální renovace autolaku je opravárenská technologie, jejímž základním principem není pouze nanesení leštěnky na karoserii a následné vyleštění.

Jedná se o velice dokonalou a vysoce profesionální opravu povrchu laku, při které dochází k navrácení původních vlastností lakovaných povrchů jak po stránce estetické (stupeň lesku a hloubky barvy), tak i mechanické (tvrdost povrchu a jeho následná odolnost vůči mechanickému poškození).

Leštička na leštění lakuRenovace laku

  • odstranění staré a zoxidované vrchní vrstvy laku (o tloušťce několika mikronů)
  • strojní aplikace brusné pasty I (odstranění jemných škrábanců, drobných vad a poškození laku)
  • další strojní aplikace leštící pasty II (uvedení povrchu do vysokého lesku a znovu zacelení)
  • další strojní aplikace pasty III proti hologramům (odstranění stop po předchozím leštění, na tmavých odstínech nutnost)
  • poté následuje závěrečné přeleštění voskem

Je-li tento výše uvedený postup proveden správně a s maximální péčí za pomoci profesionálních prostředků firmy 3M, má tato renovace laku trvalý a stálý charakter. Tato renovace laku Vám na voze zůstane nastálo a nemusíte se bát, že ji časem v myčce smyjete. Jedná se o naprosto nový lak.

Ukázka celkové renovace autolaku

Lak celého auta byl při mytí poničen drátěnkou na nádobí. Po renovaci a vyleštění je lak uveden do stavu nového vozu. Prohlédněte si prosím naši fotodokumentaci renovace autolaku:

Další ukázka renovace laku

Postup leštění PDF

Lokální a drobné opravy laku

Poškozený lak - před opravouNěkteré typy poškození laku automobilu, které se nedají opravit v rámci renovace laku (hluboké škrábance, promáčkliny z parkoviště atd.), jsme schopni opravit lokální opravou. Jedná se v podstatě o klasickou karosářsko-lakýrnickou opravu (nejprve jde o vyklepání, poté zatmelení a přebroušení, nanesení plniče a následné nastříkání barvy a laku).

Po opravěTento typ oprav se ale provádí pouze lokálně v místě poškození, bez nutnosti stříkání celého dílu. To celou opravu oproti klasickému lakování podstatně zrychlí a tím i zlevní. Na tuto opravu je důležité použití co nejkvalitnějších materiálů Lesonal a především precizně a správně provedený rozstřik za použití materiálů k tomuto určených. Provedení těchto lokálních opravy je možno vidět v našem školicím středisku.

Renovace světel

Jedná se o novou technologii, která na základě speciálně vyvinutých brusných a leštících přípravků navrátí původní vzhled světlometů. Pomocí přípravků v této profesionální sadě odstraníte ze světlometů drobné škrábance, tečky od kamínků, mléčné nebo v extrémních případech až zažloutlé skvrny.

Tato technologie lze aplikovat jen na plastových světlometech, nikoliv skleněných. Cílem leštění světlometů je zvýšení prostupnosti světla a tím zvýšení Vaší bezpečnosti. Velkou výhodou je, že není nutná demontáž světla.

Tuto námi používanou sadu můžete též zakoupit v naší prodejně jak v profi tak hobby provedení.

Tuto renovaci světel provádíme na počkání

Ochranná fólie 3M

Provadime polepy aut ochrannou fólií 3M.

Tato ochranná průsvitná a velice houževnata fólie 3M zabraňuje osekání a poškrabání laku od odletávajících kamenů, tím Váš automobil chrání před nutností následujícího lakování. Na autě je mnoho míst, která jsou velice náchylná na osekání, zvláště při používání širokých pneumatik.

Oprava laku na kožených sedačkách

Mícháme také barvy na kůži, určenou na opravu kožených sedaček. Zde je ukázka opravené sedačky, kde byla ošoupaná a sedřená barva.Tato oprava byla aplikovaná sprejem.

Viz také stránka lakování nebo lakování modelů.